خدمات برش لیزری ورق آلومینیوم

برش لیزری ورق آلومینیوم و سایر مواد یک فناوری برش نوآورانه است که مبتنی بر استفاده از پرتو لیزر متمرکز به عنوان ابزار برش است. این نوع برش یک فناوری موثر است که برای برش با کیفیت بالا استفاده می شود.

ویژگی ها و مزایای برش لیزری ورق آلومینیوم

آلومینیوم به دلیل استحکام و سبک وزنی جایگزین اجزای اصلی ساختاری واحدهایی می شود که قبلاً از فولاد ساخته می شدند. برای چرخه های تکنولوژیکی، این مواد را می توان به شکل پروفیل های خالی، نورد فلزی یا پروفیل های فلزی تولید کرد. استفاده گسترده از آلیاژهای آلومینیوم منجر به نیاز به برش سریعتر و دقیق تر شد. با توجه به پلاستیسیته بالای مواد، این امر تنها با کمک برش لیزر امکان پذیر است.
آلومینیوم دارای رسانایی حرارتی بالا است، در معرض حرارت قوی، اکسیداسیون و تخریب تحت فشار مکانیکی قرار می گیرد. در مقایسه با فلزات دیگر، به دلیل خواص انعکاسی و حرارتی که دارد، برای برش به قدرت بیشتری نیاز دارد. فناوری برش لیزری ورق آلومینیوم مبتنی بر اثر لیزر بسیار متمرکز بر روی یک منطقه معین است. این بر مناطق مجاور تأثیر نمی گذارد و برش های با کیفیت بالا و مصرف اقتصادی را ارائه می دهد.
عمل هدایت شده پرتو لیزر از تغییر شکل شدید و تغییر ساختاری فلز در منطقه تماس با پرتو نور جلوگیری می کند. جت گاز مذاب به صورت نقطه ای عمل می کند و به سرعت فلز را از بین می برد، اما در عین حال ویژگی های فیزیکی و مکانیکی آن را حفظ می کند. برش لیزری ورق آلومینیوم به خلاص شدن از شر ترک های میکروسکوپی و لایه اکسیدی در ناحیه برش کمک می کند.
به عبارت دیگر استفاده از دستگاه لیزر برای برش ورق های آلومینیومی مزایای زیادی نسبت به روش های پردازش جایگزین دارد

برش لیزری ورق آلومینیوم
برش لیزری ورق آلومینیوم

مهمترین مزایای برش لیزری ورق آلومینیوم :

– کیفیت

در اکثر موارد پس از اتمام برش لیزری، قطعات دارای لبه های صافی هستند که نیازی به کار مجدد ندارند.

– کاهش هزینه ها

عدم وجود زباله های ناخواسته به شما این امکان را می دهد تا سرمایه گذاری مالی در مواد را به حداقل برسانید.

– تغییر شکل

اثر حرارتی در یک جهت انجام می شود که به همین دلیل ورق و قطعات در طول فرآیند برش تغییر شکل نمی دهند.

– تنظیمات قابل کنترل

یک سیستم انعطاف پذیر از تنظیمات به اپراتور اجازه می دهد تا کل فرآیند تولید را کنترل کند.

– پیچیدگی

یکی از ویژگی های فناوری برش لیزری این است که به شما امکان می دهد حتی خطوط کاملاً پیچیده قطعات مانند گوشه های تیز، قطرهای کمتر از ضخامت ورق، خطوط خارجی بدون گرد کردن و موارد دیگر را برش دهید.

تکنولوژی برش لیزری ورق آلومینیوم

ظرافت های تکنولوژی برش لیزری آلومینیوم با ویژگی های این فلز مرتبط بوده و شامل هدایت حرارتی بالا، توانایی جذب پرتو لیزر به دلیل خواص حرارتی و نوری آن می شود . همه اینها منجر به این واقعیت می شود که برش آن دشوارتر از کار با سایر فلزات است.
سیستم های برش لیزری بر اساس برنامه های کامپیوتری کار می کنند که مدیریت و کل فرآیند کار را تا حد زیادی ساده می کند. به عنوان مثال، برای پردازش آلومینیوم، قدرت پرتو افزایش می یابد. اما باید بدانید که قدرت و سرعت کار مطابق با ضخامت فلز و نسبت آلومینیوم موجود در آن انتخاب می شود.

برای برش لیزری، از دستگاه های حالت جامد و دستگاه های گازی استفاده می شود – آنها قدرت ها و حالت های عملکرد متفاوتی دارند. گزینه دوم قدرتمندتر در نظر گرفته می شود، مزیت دیگر در این واقعیت است که می تواند به طور مداوم یا در حالت پالس کار کند. در حالی که دستگاه حالت جامد فقط یک حالت پالسی دارد که به آن حالت نقطه ای نیز می گویند.
برش آلومینیوم از نظر ویژگی های فنی با پردازش سایر فلزات متفاوت است. برش آلومینیوم با ابزارهای معمولی بسیار دشوارتر است و نتیجه بدتر از استفاده از پرتو لیزر خواهد بود. واقعیت این است که لیزر تماس مستقیم ابزار با مواد را از بین می برد.
منظور از برش لیزری استفاده از یک پرتو متمرکز نور قدرتمند است ، هر چه فوکوس دقیق تر استفاده شود، سرعت کار بیشتر می شود. یک جریان گاز به ناحیه موردنظر وارد می شود که لبه برش را از قطعات مذاب فلز پاک می کند. این کار برای جلوگیری از پردازش اضافی ضروری است، زیرا ذرات مذاب زمان نشستن روی سطح را ندارند و لبه های برش یکنواخت و صاف هستند. توجه داشته باشید که استفاده از نیتروژن باعث می شود از بروز زبری حتی کم در لبه های محصولات آلومینیومی جلوگیری شود.
در صورت کاهش سرعت کار می توان دقیق ترین نتیجه را به دست آورد که در این صورت انواع تغییر شکل فلز مجاز نیست.
نرم افزار مورد استفاده در چنین تجهیزاتی کیفیت و دقت پردازش را بهبود می بخشد. علاوه بر این، هنگام برش لیزری آلومینیوم، می توان کار اضافی را رها کرد، زیرا نیازی به تعمیر محصول ندارد. در فرآیند کار، فلز در حال پردازش بدون حرکت می ماند، زیرا هیچ تماس مستقیمی با مکانیسم برش وجود ندارد. اوپراتور فقط باید نقشه تمام شده را وارد برنامه کند و دستگاه را روشن کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *