خدمات برش لیزر گالوانیزه با بالاترین دقت

برش لیزر گالوانیزه با دقت و کیفیت بالا در گروه صنعتی پارما انجام می شود. 
پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف تحولات مثبت بسیاری را ایجاد کرده است. یکی از این تحولات استفاده از لیزر جهت برش ورق های گالوانیزه می باشد. برش ورق گالوانیزه با لیزر امروزه در صنایع گوناگونی استفاده می شود و دلیل آن استحکام بالا در برار خوردگی و زنگ زدگی می باشد.
برش ورق گالوانیزه با لیزر در صنایعی از جمله خودرو سازی، ساختمان سازی، دکوراسیون داخلی، قفسه سازی و غیره کاربرد دارد.لازم به ذکر است که ورق گالوانیزه دارای روکشی از جنس روی با ضخامتی بین 100 تا 350 گرم می باشد که حتی در زمانی که شکسته شود نیز دچار زنگ زدگی نمی شود.
فناوری لیزر این امکان را فراهم کرده است تا ورق های گالوانیزه در ابعاد مختلف برش، سوراخکاری و حتی پانچ شوند . البته باید توجه داشت که برش لیزری اینگونه ورق ها نسبت به ورق های استیل یا روغنی نیاز به دقت بیشتری دارد.
پس از انجام برش لیزر گالوانیزه، قطعه برش داده شده دیگر نیازی به صاف کردن و سمباده کاری ندارد. زیرا دستگاه ورق های گالوانیزه را بسیار دقیق و صاف برش می دهند و نیازی به انجام کار های اضافی نخواهد بود. 

خدمات برش لیزر گالوانیزه در پارما لیزر

برش لیزر ورق گالوانیزه در ضخامت های مختلف دقت بالا با کمترین قیمت
عدم آسیب به آبکاری ورق حین برش برش لیزر گالوانیزه در تهران
برش لیزر گالوانیزه در کرج  

تماس با برش لیزر پارما

برخی از مزایای برش لیزر گالوانیزه

• توانایی ایجاد طرح های پیچیده
• برش با سرعت بالا
• برش های تکراری با دقت یکسان
• هزینه کمتر
• ساختار فلز دچار تغییر نمی شود

معمولا در برش فلزات با استفاده از لیزر از دو گاز نیتروژن و اکسیژن به عنوان گاز کمکی استفاده می شود که هر کدام مزیت هایی دارند و تفاوت هایی را در محصول نهایی ایجاد می کنند.

در برش لیزر گالوانیزه نمی توان از گاز نیتروژن به عنوان گاز کمکی استفاده کرد؛ زیرا این گاز نمی تواند با مواد مذاب واکنش نشان دهد و هنگام برش آن ها را از قطعه دور کند. به همین دلیل است که در این روش از گاز اکسیژن به عنوان گاز کمکی استفاده می شود.

استفاده از گاز اکسیژن باعث می شود که یک واکنش گرمازا رخ دهد و باعث افزایش انرژی ورودی به فرآیند برش لیزر ورق گالوانیزه شود.

 

طریقه برش لیزر ورق گالوانیزه

برش لیزر ورق گالوانیزه معمولا با کمک یک آینه مقعر و یا با استفاده از یک لنز مخصوص انجام می شود. با استفاده از آینه یا لنز پرتو لیزر به درستی و کاملا دقیق بر روی سطح مورد نظر تابیده می شود. این پرتو بسیار کوچک است و از قدرت و چگالی بالایی برخور دار است.

یکی از برتری هایی که دستگاه برش لیزر ورق های گالوانیزه نسبت به سایر دستگاه ها که با استفاده از قیچی یا گیوتین قطعات را برش می دهند دارد، این است که در این دستگاه ها هنگام برش قطعات بر روی لبه آن ها برآمدگی هایی ایجاد می شود که با استفاده از ماشین کاری باید این برآمدگی ها را برطرف کرد.

این کار باعث می شود نیاز به نیروی کار انسانی بیشتر شود و همچنین هزینه های تولید قطعات نیز بالا تر رود. اما در برش لیزر گالوانیزه، با استفاده از پرتو لیزر قطعات کاملا دقیق و بدون کم و کاستی برش داده می شوند.

 قیمت برش ورق گالوانیزه

در رابطه با قیمت برش ورق گالوانیزه ، عوامل مختلفی هستند که در آن اثر می گذارند. مهم ترین عوامل آن نوع طرح و برش و همچنین سادگی و یا پیچیدگی طرح مورد نظر می باشد. لذا لازم است برای اطلاع از قیمت و زمان تحویل کار با گروه صنعتی پارما تماس بگیرید.

برخی از تفاوت های برش لیزر ورق گالوانیزه نسبت به سایر روش ها

• در برش ورق گالوانیزه با لیزر تنظیمات دستگاه بسیار ساده می باشد و به راحتی هر طرحی را با استفاده از آن ایجاد کرد
• ضایعاتی که در این روش تولید می شود بسیار کمتر از سایر روش می باشد و باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود
• کم بودن مصرف برق دستگاه برش لیزر گالوانیزه آن را به انتخاب مناسبی برای بسیاری از کارخانه ها تبدیل کرده است
• این روش نیاز چندانی به نیروی انسانی ندارد و فقط کافی است یک نفر دستورات لازم را به آن بدهد و دستگاه به صورت اتوماتیک طرح مورد نظر را ایجاد کند

برش ورق گالوانیزه با لیزر در زمینه های بسیاری استفاده می شود و در نقطه ای که احتمال پوسیدگی و فرسایش وجود داشته باشد از این ورق ها استفاده می شود. زیرا همانطور که گفته شد ورق های گالوانیزه خاصیت ضد زنگ و خوردگی بالایی دارند.

برش لیزر گالوانیزه
برش لیزر گالوانیزه

از برش لیزری ورق گالوانیزه در زمینه هایی مانند:

• ساخت کانال های کولر
• ساخت بدنه کولر
• ساخت کانل های تهویه هوا
• ساخت لوله بخاری
• ساخت کابینت های فلزی
• صنایع خودرو سازی
• صنعت برق
• لوازم خانگی
• مواد غذایی

خوب است بدانید که در هنگام برش ورق گالوانیزه، فقط قسمت کوچکی از آن در معرض گرما و حرارت پرتو لیزر قرار می گیرد. این امر از تغییر حالت فیزیکی ورق به دلیل حرارت بالا جلوگیری می کند و محصولی با کیفیت را تولید می کند.

معایب ورق گالوانیزه

در رابطه با مزایا و کاربرد های ورق های گالوانیزه صحبت کردیم؛ اما این ورق در کنار مزایایی که دارند، دارای معایبی نیز می باشند.

یکی از معایب آن های سخت بودنشان در هنگام جوشکاری و برشکاری می باشد. در صورتی که ورق گالوانیزه مدت زیادی در معرض حرارت بالا قرار گیرد، فلزی که روی آن قرار دارد شروع به سوختن می کند و دود سفید رنگ سمی ایجاد می کند که برای بدن انسان مضر است و باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود.
توصیه می شود هنگام جوشکاری و کار برو روی این ورق ها حتما نکات ایمنی را رعایت کنید و از ماسک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *